Zryw Wolsztyna na Mistrzostwach Polski Młodzików
2014-08-25 22:38:46

W dniach 23-24.08.2014 na torze regatowym Brdyujściu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Nasi zawodnicy uczestniczyli w tych zawodach w składzie: Magdalena Napierała, Marcin Napierała, Marcin Ścigacz, Wiktor Piechocki, Damian Liskowiak. W sobotę odbywały się zawody na jedynkach. Rewelacyjnie spisał się w nich Damian Liskowiak, który po ciężkiej walce zdobył brązowy medal. Bardzo wysoką lokatę zajął również w swoim roczniku Marcin Napierała zdobywając 5 miejsce. W tej samej kategorii startował również Marcin Ścigacz zajmując bardzo dobre 12 miejsce. Nasza jedyna zawodniczka Magdalena Napierała dzielnie walczyła, żeby zająć miejsce w pierwszej dziesiątce i ostatecznie zajęła 8 miejsce. W niedzielę natomiast odbywały się wyścigi w osadach. Nasza osada w składzie Damian Liskowiak, Marcin Ścigacz, Wiktor Piechocki, Marcin Napierała spisała się rewelacyjnie pewnie wygrywając bieg i zdobywając złoty medal w kategorii K4. W punktacji drużynowej nasi zawodnicy zdobyli bardzo wysoką pozycję zajmując 8 miejsce wyprzedzając inne silne kluby.  W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wzięła udział nasza zawodniczka, wypożyczona do AZS AWF Poznań, Malwina Siemczyk, która w osadzie ze swą koleżanką Kingą Kwiatkowską wywalczyły srebrny medal. Bardzo dobrze popłynęła również na jedynce zajmując czwarte miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !