Udany start młodzików Iskry Wolsztyn
2014-10-01 20:04:05

Zawodnicy Iskry Wolsztyn udanie zaprezentowali się Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w Poznaniu 14 września na stadionie Olimpii z udziałem młodych lekkoatletów z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.  4 medale i 16,5 punktów w ministerialnej punktacji klubów to bardzo dobre osiągnięcie. Marta Skorupińska zdobyła srebrny medal w rzucie młotem z wynikiem 32,70 m. a Norbert Pietrzak w tej samej konkurencji uplasował się na 3 miejscu  z wynikiem 34,48 m. Kolejne medale brązowe wywalczyli Mateusz Nowak w biegu na 300 metrów przez płotki / 44,05s. /  i  Damian Piter w skoku wzwyż  / 173 cm. / Na miejscach punktowanych znaleźli się jeszcze :   Monika Liskowiak w pchnięciu kulą, Patryk Nowak i Piotr Kitta  w rzucie młotem 5 kilogramowym, Paulina Pawłowska i Sandra Staroń  w rzucie młotem 3 kilogramowym, Damian Piter i Mateusz Nowak w biegu na 110 metrów przez płotki. Mateusz Nowak i Marta Skorupińska  zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski Młodzików.